Gouden Carolus Classic

Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia. Czyli o tym jak można gadać językami w Mechelen.

Czy miałaś/-eś ostatnio ochotę zapolować na lisa? Jeśli wierzyć browarowi het Anker to właśnie ich klasyczne piwo miało być uwielbiane przez amatorów bawienia się w łowców. Jeden z nich miał stwierdzić, iż Gouden Carolus wywołuje ogromny entuzjazm do galopu, zarówno dla jeźdźca jak i wierzchowca. Dzięki temu polowanie zawsze miało się odbywać w najlepszej możliwej atmosferze (chyba tylko lisa nie pytali o zdanie). Jeśli akurat wybierasz się na tego typu aktywność, albo po prostu chcesz się napić dobrego ciemnego mocnego ale – wybrałeś dobrze.
Gouden Carolus ma moc 8,5% alkoholu. Ponadto charakteryzuje się ekstraktem rzędu 18%. Zostawmy matematyków z liczbami, a my przejdźmy do smaku.
Pod dość stabilną, kremową pianą ukazuje się nam całkiem intensywna, ciemna barwa, co wielbicieli piw o czarciej duszy powinno ucieszyć. Przy rozchodzących się słodowowym zapachu ciężko się powstrzymać od łapczywego wzięcia pierwszych łyków (już wiem skąd ten galop mógł przychodzić również;)). W tej najważniejszej przecież dla piwa charakterystyce piwowarzy z Mechelen faktycznie uczcili godnie Karola V-go. Słodkawy przypalony słód i delikatna chmielowa goryczka to główne akcenty smaku Gouden Carolusa wersji Classic.
Piwo niewątpliwe godne do polecenia. W skali dziesięciostopniowej ocenię na 7,5.
W kolejnych cyklach dzieci browaru Het Anker możecie oczekiwać Gouden Carolus Triple, Ambrio, a także Manablusser’a i Ankera Pilsa. Specjalnie wyróżnione zostaną Carolus’y Hopsinjoor i Christmas.
dziękuję.

p.s. warto dodać na koniec ciekawostkę, że browarmistrzowie z Mechelen nie są jedynymi, którzy uczcili pamięć Karola V. Przysłowiowym rzut beretem z Mechelen mamy do Haacht, wraz z miejsowym piwem Charles Quint. Lecz to już zupełnie inna historia

p.s.2 zdjęcie piwa możecie znaleźć w tym wpisie (http://www.malepiwo.wordpress.com/2012/11/11/het-anker/), oczywiście na pierwszym planie

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s