Gouden Carolus Triple

Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia. Czyli o tym jak można gadać językami w Mechelen.

Triple, trapistowski wynalazek z Westmalle, ma wielu godnych naśladowców. W ramach piw z browaru Het Anker, chciałbym przedstawić Wam dziś ichnie piwo potrójne właśnie.
Po przelaniu go do szklanki ukazuje się nam przyjemny, klarowny złoty kolor. Piwo jest mocno gazowane i pieniące się. Piana opada jednak szybko zostawiając ślady na ściankach pokala.
Jak przystało na dobrego przedstawiciela tego gatunku jest to mocny trunek. Ku przestrodze czytelnikom, którzy żadnego tripla nigdy nie pili. Moc ukryta jest bowiem za pełnym bukietem smaków. Najpierw otrzymujemy porcję aromatów owoców cytrusowych, przechodzących szybko pikantnym finiszem i uspakajających nas przyjemny słodowym posmakiem. Ten ostatni absolutnie nie pcha się „do przodu”, lecz tworzy tło, idealny podkład. Gouden Carolus Triple to bardzo dobry, charakterystyczny przedstawiciel piwnych trójniaków, czego dowodem mogą być nagrody w tejże kategorii na międzynarodowych festiwalach (warto o tym wspomnieć nawet jeśli ma się, tak jak ja, ambiwalentny stosunek do niektórych tego typu imprez i ich nagrodzonych ;)).
Piwo dla fanów triplów pozycja obowiązkowa. Dla piwoszy, którzy nie pijają na co dzień tego rodzaju piwa, godne polecenia. Koniec końców subiektywnie 7/10
dziękuję.

gouden carolus triple

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s