Komes Potrójny Złoty

W ramach nowej trójcy z browaru Fortuna dziś chciałbym przedstawić Wam ostatniego bohatera – trójniaka .
Jego dwaj bracia – Porter Bałtycki i ciemny dwójniak – postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Czy najjaśniejszy braciszek podoła temu wyzwaniu?
Komes Potrójny Złoty jest ważony wedle świetnych tradycji triplów z Belgii, z powtórną fermentacją w butelce. Oryginalnego charakteru dodać może chmiel – Styrian Golding (oryginalnie uprawiany na terenie Słowenii).
Zapach piwa to wyraźne owocowe nastroje, połączone z pełnym aromatem słodu i chmielu. Istotnie złoty kolor piwa, zgodnie z nazwą, przykryty jest na powierzchni skrzętnie dość mocną i trwałą białą pianą. Smak Komes’owego tripla zaczyna się bardzo delikatnie od mieszanki kwaskowatości i owoców, które powoli przechodzą w wyraźną goryczkę.
Czy braciszek odstaje od swoich ciemnych braci? Wydaje mi się, że odrobinę tak. Tak samo jak od klasycznych belgijskich triplów. Niemniej, przyklaskuje najgłośniej jak mogę takim inicjatywom. W szczególności jeśli chcemy wprowadzać więcej i więcej taki znakomitych stylów na polski rynek. Browar Fortuna zaleca przechowanie butelek przez kilkanaście miesięcy. W tym czasie smak może wyewoluować z owocowego do wytrawnego i złożonego. Na to chyba też będzie warto poczekać.
7/10.

p.s. wybaczcie za zdjęcie…

komes portojny

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s