Jambe-de-bois

Chciałbym dziś przedstawić Wam tripla z brukselskiego browaru De la Senne. Muszę przyznać, że piłem już dwa inne piwa z tego browaru. Dwa zacne piwa trzeba dodać. Poza smakiem, piwa te przykuwają uwagę bardzo ciekawymi etykietkami. Można mieć różne poglądy na temat piwnych etykiet. Znajdą się fani misternych kompozycji. Znajdą się i zwolennicy minimalizmu. Dla mnie jest natomiast miłe jeśli browar okleja swoje dzieło w starannie zaprojektowaną etykietkę. Nie ważne czy minimalistyczną czy istne dzieło sztuki. Niewątpliwie De la Senne ozdabia swoje piwa bardzo starannie wykonanymi, animowanymi etykietami. Jambe-de-bois to „belgian revolution triple” ;) z Plato na poziomie 18,3. Sama nazwa znaczy ni mniej ni więcej jak „drewniana noga”. Nie ma to jednak nic wspólnego z piwem, które z pewnością nie kuleje.
Barwa piwa to ciemna żółć, pomarańcz. Niewysoka, zanikająca piana, składająca się z drobnych pęcherzyków. W zapachu czuć dominację chmielu. Jambe-de-bois nie ucieka jednak od klasycznego tripla, gdyż obok chmielu czuć cytrusy. Wysycenie niskie do nisko-średniego. W smaku to bardzo dobra mieszanka słodowych aromatów, przypraw i niezalegającej średnio-wysokiej goryczki.
Według mnie (i nie tylko) jedno z bardziej chmielowych triplów. Komercyjne notki o piwie mówią o EBU na poziomie 49. Jednocześnie jest bardzo pijalne. Tradycyjna belgijska butelka, 33 ml, znikła zbyt szybko. Bardzo dobre i godne polecania, 8/10.

Jambe-de-bois, browar De la Senne. Plato 18,3, ABV 8%, SRM 5-6, EBU 49

jambe-de-bois

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s