Tumulus Magna

Tumulus to mały, lokalny browar z Laden. Ciężko mu się równać się z potentatami kompanii piwowarskich promocją, ale swoim smakiem już wyrobił sobie markę wśród belgijskich piwoszów.
Tumulus magna to belgijskie triple, który wedle producentów ma być inspirowany niemieckimi Hefe-Weizen. Nie wiem jak ta inspiracja miała wyglądać, gdyż w aromacie piwa nie wyczuwałem nigdy ni banana ni goździka, które przecież są jednymi z charakterystyk niemieckich, białych piw. Podążmy w degustacji zatem drogą tripla. Piwo ma barwę bursztynową (jeśli wierzyć mężczyźnie w opis koloru ;). Klarowność piwa mogą „zakłócić” zalegające z powtórnej fermentacji drożdże. Owoce cytrusowe, pełno słodu i chmiel unoszą się nad pianą. Piana dość stabilna. Biała, ozdabiająca regularnie ścianki szklanki do końca degustacji.
Na podniebieniu odczuć można bardzo przyjemną kompozycję smaków. Trochę cytrusów, trochę pełnego aromatu słodu i alkoholu, a to wszystko uwieńczone długą solówką wyważonego chmielu. Średnie wysycenia.
Warte wyszukania i spróbowania. Z czystą przyjemnością 9/10.

tumulus magna

Reklamy

One comment

  1. Piłem, piłem! I nie powiem kto mi je dał :D

    Napój ogromnie zacny. Wyraźnie goryczkowy, choć zbalansowany żywą nutką cytrusów i delikatną słodyczą. No i piana – całkowicie nietypowa, jeszcze bardziej cytrusowa od samego piwa. Coś pięknego :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s