Black in Japan

Czyż może być coś wspanialszego na świecie niż ciemne, mocno chmielone piwo?

Czym jest ten magiczny piwny styl? Tu moglibyśmy zacząć całkiem długą dyskusję. Co to jest, czy w ogóle istnieje (polecam ciekawy tekst na ten temat http://craftbeerusa.blogspot.be/2011/03/black-ipa-and-what-makes-beer-style.html).
To nie jest jednak w tym momencie istotne. Przynajmniej dla mnie. Uwielbiam zapaść się w czerni porterów czy stoutów. Wielbię bogaty smak ipa’ów wszelkiej maści i pochodzenia. Dlaczego zatem rzucać kamieniem dla tych geniuszów, którzy wymyślili ich kombinację? Nie widzę ku temu powodów. Co więcej napiję się za ich zdrowie, przykładowo Black in Japan z browaru De La Senne.
Brukselski browar opisywałem już przy okazji Jambe-de-bois, czyli rewolucyjnego tripla. Black in Japan to czarne piwo, które dość szybko odsłania nam swoją czarną, magnetyczną powierzchnię. Tzn. piana jest niewielka i dość szybko znika ;).
Przepyszny, złożony zapach chmielu, cytrusowych owoców, dobrze przepalonego słodu (karmelu), trochę czekolady. Wyśmienity zapach, który przekłada się również na smak. Cytrusowe aromaty łączące się z mocny aromatycznym chmielem, przechodzące w długi posmak kawy i goryczki. Wysycenie średnie.
To było 330 ml błyskawicznie znikającego napoju. Świetna pijalność i bardzo dobra ocena 8,5/10. Polecam!

Black in Japan, De la Senne, SRM 41, ABV 7,2 %

black in japan

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s