Bitter Sweet Symphony

Cause it’s a bittersweet symphony, this life
Try to make ends meet
…You know the one that takes you to the places
where all the things meet

Richard Ashcroft, The Verve (M.Jagger/K.Richards?)

Ciężko się oszukiwać, że zespół The Verve wybił się poza ich wielki hit. Pomimo ich usilnych starań. Nie wiem jak jest z browarem ‚t Gaverhopke, ale spróbujmy ich pierwszego znanego mi napitku – Bitter sweet symphony.
Piwo jest przedstawiany jako reprezentant stylu IPA, a dokładniej belgian IPA. Zazwyczaj gdy jakiś browar próbuje stworzyć narodowego przedstawiciela tego stylu dokłada tam np. szczepy narodowego chmielu. Jak jest w tym przypadku? Nie sposób stwierdzić niestety. W wyglądzie spełnia kryteria oryginalnego stylu. W pokalu po przelaniu znajdziemy jasne, żywe od CO2 (szklanka była dobrze umyta ;)) piwo, przykryte pianą o średniej wysokości. Piwo jest lekko mętne (in minus tu). Nad powierzchnią można wyczuć lekko nuty przypraw, owoców cytrusowych i oczywiście chmiel. Ale nie jest to bomba chmielowa jaką czasem można wyczuć przy innych przedstawicielach gatunku.
Niby to słodko gorzka orkiestra. Niezła, chwytająca nazwa dla piwa. Warto, żeby była również zgodna z prawdą. Ciężko oczekiwać oczywiście słodyczy w IPA, ale z drugiej strony, czemu się nie pobawić stylem? Jeśli chodzi
o goryczkę to jest ona średnia i nie zalegająca. Wcześniej wyczuć można aromaty słodu. Nie wyczułem za bardzo estrów, aromatów owocowych. Wysycenie wysokie. Chyba najbardziej wytrawne IPA jakie piłem co można na koniec uznać za plus. Nie czuć było alkoholu pomimo dość wysokiego stężenia.
Jeśli spotkacie, spróbować można. Specjalnych polowań urządzać nie trzeba. 6,5/10

Bitter Sweet Symphony, browar ‚t Gaverhopke, SRM 6-8, 7,8% ABV

bitter sweet symphony

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s