Alternatief Bittere Waarheid

Jaka jest chmielowa prawda? Piwo z browaru Het Alternatief ma nam to uświadomić podczas degustacji ich piwa Alternatief Bittere Waarheid.

Piwo to jest kolejnym przedstawiciel samozwańczego stylu belgian triple IPA. Degustowany Troubadour Magma nie wzniósł się wysoko. Podobnie jak Bitter Sweet Symphony. Nie wiem czy połączenie tych dwóch styli jest najlepsze, ale nie będę skreślał Bittere Waarheid od początku ;).
Jasne bursztynowe, klarowne piwo przykryte niską pianą. Wysokie wysycenie i dość przyjemne aromaty wznoszące się nad pokalem. Chmiel, cytrusy, czyli wszystko czego byśmy się spodziewali, ale bez zachwytu. Nic nie zwraca mojej uwagi. Ok, ale może na języku będzie lepiej. I chyba jest faktycznie. Przyjemnie rozwijająca się goryczka, która trwa całkiem długo, ale jednocześnie nie zalega. Widać, że browarnicy przyłożyli się do tego, przecież najważniejszego elementu piwa, które chce się nazywać IPA. Cztery rodzaje chmielu, czterokrotnie chmielowanie. Wcześniej wyczuć można delikatne aromaty drożdżowe (przy czym resztka po fermentacji została na dnie butelki) oraz cytrusowo-ziołowe smaki. Całość niezła, a na pewno lepsza od Troubadour Magmy i porównywalna z Bitter Sweet Symphony. Ocena 6,5/10

Podsumowując, pięknie brzmiący styl Belgian Triple IPA nie zdobył mojego wielkiego uznania. Byłoby czymś intrygującym spróbować mieszanki tych dwóch piw. W przypadku ostatnich trzech degustowanych piw wydaje się, że browarnicy skupili się na goryczce zapominając, że mieli uwzględnić też alkoholowo-estrowe nuty.

Alternatief Bittere Waarheid, Het Alternatief, SRM 5-6, 70-100 EBU, 10 % ABV

Bittere Waarheid

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s