Szczecin – Morze i Piwo

Dużo czasu minęło od czasu ostatniego wpisu. Wiele rzeczy się dzieje, dużo pracy i niestety, ale blog musi chwilę odetchnąć ;) Nie mniej dzieje się bardzo wiele w moim piwnym świecie. Zacznijmy od ostatnio dokonanej wycieczki…

Przy okazji wizyty w Macierzy i odbytego Tour de Pologne, odwiedziliśmy Szczecin. Jak wszyscy wiemy miasto owe nad morzem nie leży. Nie jest również miastem automatycznie kojarzonym z piwem. Oczywiście, nie myślę tutaj o Bosmanie czy nomen omen wrocławskim Piaście. Mam na myśli Starą Komendę.

stary browar bar

Browar ten otwarto we wrześniu 2011 roku przez Damiana Kunacha. Zaadaptowana do tego celu została XIX-wieczna budowla mieszcząca się na Placu Batorego. W przeszłości mieścił się Komendantura Garnizonu Wojskowego. Parter wypełnia warzelnia o wybiciu 2,5hl oraz pomieszczenia fermentacyjno-leżakowe. Niestety, nasza wizyta w tym przyjemnym miejscu odbyła się unplugged, stąd też marna jakoś zdjęć, które wrzucam jedynie na zasadzie ich archiwizacji ;). Wystrój browaru absolutnie na plus.

stary browar pub

W karcie z kolei znaleźć można piwa jasne, bursztynowe, pszeniczne i limitowane specjały warzone przy jakiejś okazji. Spróbowaliśmy oczywiście wszystkich trzech na co dzień dostępnych napitków. Wszystkie były godne spróbowania, a wyróżniłbym bursztynowe.

piwa stary browar

W kontraście do Starego Browaru zawitaliśmy też na sławetne szczecińskie forty, odwiedzając jedną z dwóch mieszczących się tam knajp. W karcie oczywiście standardowe koncerniaki. Gwoli jednak turystycznej poprawności spróbowaliśmy Bosmana, w końcu nadmorski Szczecin ;). Bosmanowi oczywiście mówimy stanowcze i gromkie NIE! (użyłbym bardziej stanowczych słów np. zaczynających się na W, ale jest przed 22 ;)).

bosman szczecin

Jak pisałem na początku wiele rzeczy się dzieje. W trakcie wizyty w Polsce mogłem w końcu spróbować czekające na mnie polskie piwa. Borsuk, Orka, Chataeu Artezana, czy też w końcu chyba najbardziej kontrowersyjne polskie piwo zeszłego roku czyli Sęp.
Ich recenzje znajdą się na blogu w miarę możliwości jak najszybciej. W między czasie pojawi się natomiast relacja z wydarzenia, które zaczyna się już jutro. Zythos beer festiwal! :) 100 browarów, ponad 300 piw … \m/ :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s