Podróże Kormorana – AIPA

Taka karma, jak się nie żyje w Polsce, w centrum polskiego piwnego światka, że niektóre rzeczy do degustacji muszą chwilę poczekać. Tak było również w przypadku piwa, które rozniosło się po polskim piwnym internecie niczym wysoka fala – Podróże Kormorana AIPA.

Nie przypominam sobie czy piłem wcześniej, któreś z innych Kormoranowskich podróży. To już był powód wielkiego zaciekawienia, plus american india pale ale…be my guest.

Po przelaniu do pokalu AIPA okazała się dość mglistym piwem o ładnej pianie, która powoli w trakcie degustacji zanikała. W kolorze intensywnie pomarańczowe, mętne (chmielenie na zimno). W zapachu to była naprawdę AIPA. Bogata paleta aromatów tropikalnych owoców, cytrusów, z niezłą intensywności. Diacetylu nie wyczułem, wybaczcie :>. W smaku dosyć podobnie z wyczuwalną, solidną słodową podstawą. Przyjemna, zbilansowana, mocna goryczka (IBU 85!). Średnia wysycenie.

Nie będę oryginałem w polskiej sieci określając to piwo jako dobre, a może nawet nieco więcej. W kwestie cen piwa nigdy nie wchodziłem, gdyż polskie piwa na obecną chwilę tak czy owak są do jedno-, dwukrotnego spróbowania. Jak spotkacie, spróbujcie jak będzie znów w sklepach.

Podróże Kormorana – AIPA, browar Kormoran, ekst 16%, 6% ABV, 85 IBU

podroze kormorana aipa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s