Trapist nr 9

Dziś obiecana ostatnio kontynuacja nowości trapistowskich. Piwo z browaru De Krievit należącego do zakonu trapistów – Maria Toevlucht z Klein Zundert. Mamy zatem drugi zakon trapistów w Holandii. Czy jest wstanie dorównać swojemu rozpędzonemu sąsiadowi z La Trappe?

ZundertZundert okazało się solidnym triplem. Wyglądem zachęca od początku. Zdaje sobie sprawę, że zanim braciaszkowie owo piwo wypuścili na rynek solidnie wcześniej trenowali więc o pomyłce nie mogło być mowy. Nie zawsze jednak wszystko wychodzi na początku dobrze. W wyglądzie jednak zero pomyłek. Naprawdę bardzo dobra piana, wysoka, stabilna i gęsta. Krystaliczne piwo o barwie miedzianej. W zapachu jak przystało na triple czuć owoce, ale dalej również słód, trochę przypraw i trawiaste nuty chmielu. W smaku również bez zawodu. Delikatnie słodkie na początku, prześliznęło się przez przyprawy (koriander?) i słód, lądując na goryczkowym finiszu. Przyjemnym, średnim w mocy i niezalegającym.

Nie twierdzę, że Zunder będzie moim ulubionym czy nawet drugim, trzecim w kolejce trapistem. Z pewnością jednak pojawienie się czy tego piwa, czy piw z Austrii nie zaszkodziła marce.

Dziewiąty trapist zdobyty. Jeszcze tylko Mont des Cats i będą wszystkie w kolekcji (choć gwoli ścisłości, to piwo w pełni trapistem nie jest).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s