Babeleir de Sain-Jean – kolaboracja atlantycka

Babeleir de Sain-Jean to piwo kolaboranckie. Kolaboracja, która połączyła nie tylko dwa kraje, ale i dwa kontynenty. Brussel Beer Project uwarzył z kanadyjskim mikrobrowarem Du Lac Saint-Jean piwo określone przez nich jako Imperial Chocolate Porter.

Bibeleir De Saint Jain male

Ta atlantycka kolaboracja między Brukselą a Quebekiem zaczęła się gdy właściciel Du Lac Saint-Jean spotkał się w stolicy z Belgami w czasie obchodów dnia … św. Jana. Po kilku tygodnia miała nastąpić już re-wizyta, na którą chłopaki z Brukseli mieli przywieźć dużo ichniej czekolady. Uwielbiam takie legendy, ale nie będę hejtował tylko przystąpię do degustacji ;).

Wygląd: wysoka, dość stabilna, beżowa piana. Piwo ciemne, w zasadzie bez refleksów.

Zapach: gorzka czekolada (podkreślam gorzka, gdyż nie czuć słodyczy). Kawa. Alkohol. Delikatny karmel.

Smak: czuć od razu imperialność piwa. Ciemna, gorzka czekolada. Nuty palonego słodu. Rozgrzewający alkohol. Mocna goryczka na końcu, która jest bardzo dobry zwieńczeniem całej palety odczuć w ustach.

Komentarz: Babeleir De Saint-Jean jest, jak przystało na tak odległą geograficznie kolaborację, piwem limitowanym. Uwarzone w Kanadzie, tam też leżakowane. Zabutelkowane do 600 butelek. Do piwa dodano również syrop klonowy, które przyznaję się nie byłem wstanie się doszukać. Nie mniej piwo wyszło im całkiem zacne. Wprowadza, nawet jeśli tylko na chwilę, na belgijski rynek coś nowego i świeżego. Zresztą od Brussel Beer Project tego właśnie oczekuję.

Bibeleir De Saint Jain

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s