Brunch z łaskunem i jego odchodami

Piwna rewolucja popycha piwowarów w różne rejony. Po piwie z drożdży wyizolowanych z brody czy kobiecej pochwy nic nie powinno nas dziwić. W tym przypadku imperialny stout (św. Patryk w końcu, a jakże!) z dodatkiem najdroższej kawy świata nie jest niczym dziwnym. Dodam, najdroższej kawy świata, do produkcji której używa się układu pokarmowego pewnego łaskuna. Jak taka kolaboracja wyszła?

Mikkeller Beer Geek Brunch Weasel etykietka

Kopi luwak. Najdroższa kawa świata. Bagatela ok. 1000€ za kilogram. Kawa ta rośnie na południowo-wschodnich rubieżach Azji. Dojrzałe owoce kawy zjadane są przez jeden z gatunków łaskunów (Paradoxurus hermaphrodites gdyby kogoś to interesowało). Zwierze korzysta z samego miąższu, natomiast nadtrawione nasiona kawy lądują na zewnątrz. Dzięki przebytej przez przewód pokarmowy łaskuna drodze kawa nabiera bardziej łagodnego, podobno unikalnego charakteru. Roczne zbiory to ok. 400 kg, a parę z nich kupili panowie z Mikkellera i uwarzyli z pomocą tych ziaren Mikkeller Beer Geek Brunch Weasel Imperial Stout. Być może do degustacji warto byłoby spróbować samej kawy, ale cóż…nie mam na stanie. Jestem otwarty na wszelkie zaproszenia tych z Was, którzy chcieliby się podzielić filiżanką ;).

Wygląd: naprawdę nieprzenikalna, czarna barwa. Średnia w wysokości piana, która dość szybko opada do resztkowej postaci na powierzchni.

Zapach: bardzo przyjemna mieszanka. Aromat kawy przyjemnie współpracuje tu z ciemną czekoladą i delikatnym karmelem. Na koniec wyczuć można nutę kwiatowo-waniliową.

Smak: złożony miks kawy i czekolady. W tle pojawiają się delikatne i idealnie tu pasujące, kontrastujące ze sobą kwaskowatość i słodycz. Piwo jest niesamowicie pełne. Oprócz pełnej palety zapachów i aromatów, piwo sprawia odczucie niezmiernie gęstego w ustach. Odczuć można też z łatwością rozgrzewający alkohol, który wszystkie te aromaty i smaki genialnie podkreśla.

Mikkeller Beer Geek Brunch Weasel Imperial Stout to piwo na pewno nie tylko dla piwnych geeków czy hipsterów. Jest to piwo bardzo ciekawe, złożone, wyśmienite prawdę mówiąc. Idealne do powolnego delektowania się w czasie np. brunchu w święto Irlandii.

Mikkeller Beer Geek Brunch Weasel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s