Wywiad z twórcami Browaru Miedzianka

Miedzianka to wieś niedaleko Janowic Wielkich. Jeśli to Wam nic nie mówi, umiejscówcie sobie ją w Kotlinie Jeleniogórskie (Karkonosze, Rudawy Janowickie itd. Taka sytuacja). Dziś niewielka miejscowość. Kiedyś może też nie metropolia, ale samowystarczalna osada z własnym browarem, kopalniami itd. XX wiek nie był dla niej łaskaw. Zaniedbania, albo wprost, dewastacja zniszczyły to ciekawe miejsce o niemalże do gruntu.

Dla tych z Was, którzy interesują się nieco historią, Miedzianka to miejscowość z fascynującej książki Filipa Springera. Co ciekawe, mniej więcej w tym samym czasie w głowach dwójki ludzi zrodził się pomysł stworzenia własnego browaru. Browaru, który jak się okazało, będzie mieścił się po drugiej stronie ulicy od tego starego, już nieistniejącego.

Zapraszam Was na wywiad z Ewą i Jarkiem. Budowa browaru zmierza ku końcowi i za niedługo będziemy mogli napić się pierwszego piwa ich produkcji. A jakich piwa będziemy mogli się spodziewać? Co Browar Miedzianka nam zaoferuje? To i wiele innych rzeczy w filmie na Małe Piwo TV.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s